چگونه در سفر، هتل یا هتل آپارتمان مناسب انتخاب کنیم ؟

 

یکی از عواملی که می تواند سفر را با خاطراتی شیرین همراه کرده و یا بلعکس سفر را به کام هر فردی تلخ کند، موضوع اقامت و انتخاب هتل و هتل آپارتمان است.

از آنجا که هتل ها و هتل آپارتمان های زیادی در سطح جهان هست و البته تنوع قیمتی و امکاناتی بسیار وجود دارد، پس باید ویژگی ها و کیفیت این هتل و هتل آپارتمان ها بیشتر مد نظر قرار بگیرد. هر چقدر که امکانات یک هتل و هتل آپارتمان بیشتر باشد به طبع مسافران بیشتری را جلب خواهد نمود.

مشتریان و نظرات

وجود فضای رقابتی بین سرویس‌های ارائه دهنده‌ی خدمات گردشگری باعث شده است که مشتریان طیف وسیعی از گزینه‌هایی با قیمت‌های مناسب در اختیار داشته باشند. قبل از اینکه برای رزرو آنلاین ملک یا اقامت‌گاهی اقدام کنید حتما نظرات کاربرانی را که قبلا از آن ملک دیدن کرده‌اند را بخوانید. مطمئن باشید مسافرانی که با پرداخت هزینه‌ای قابل توجه اقامتگاهی را رزرو کرده‌اند نظراتی کاملا صادقانه درباره‌ی این انتخاب خود خواهند داشت.

1-برخورد خوب کارکنان هتل و هتل آپارتمان:

اولین نکته مهم و قابل توجه در انتخاب هتل و هتل آپارتمان، برخورداری آن از کارمندان و کارکنان خوش برخورد است. مسافران در اولین لحظه ورود و یا اولین تماس با هتل یا هتل آپارتمان، با کارکنان آن برخورد می کنند، بنابراین، اصلی ترین و نخستین شرط خوب بودن هتل یا هتل آپارتمان، برخورد مناسب کارمندان و کارکنان آن است، زیرا هرچند هتل از امکانات خوبی برخوردار باشد اما برخورد کارکنان آن مناسب نباشد، نمی تواند هتل یا هتل آپارتمان موفقی بشمار آید.

2-ارائه اطلاعات صحیح به مسافران:

مسافران در هتل هایی که برای اولین بار در آن حضور پیدا می کنند، بی شک در خصوص مسائلی مانند اتاق ها، غذاخوری و نظافت و … سوالات متفاوتی را مطرح می کنند و این کارکنان هتل هستند که با داشتن فن بیان مناسب و اطلاعات کافی، باید به اینگونه سوالات پاسخ صحیح داده و اطلاعات کافی در اختیار مسافران قرار دهند

3-احساس راحتی و آرامش در هتل و هتل آپارتمان:

مسافران نباید احساس کنند که در هتل و یا هتل آپارتمان هستند. یک هتل یا هتل آپارتمان خوب به قدری امکانات رفاهی دارد که مسافران احساس می کنند در منزل خود حضور دارند. امکانات رفاهی خوب و کامل از مهمترین نیازهای مسافران است.

4-تمیزی و پاکیزگی:

یک هتل خوب در درجه اول باید یک هتل تمیز و مرتب باشد و این تمیزی نباید فقط در اتاق های یک هتل وجود داشته باشد بلکه راهروها، رستوران ها، لابی و … همگی باید پاکیزه باشد.

5-سرویس دهی:

یک هتل یا هتل آپارتمان خوب باید بتواند خدمات دهی ۲۴ ساعته داشته باشد. اگر مسافران چیزی لازم داشتند بتوانند خیلی سریع و راحت به کارکنان دسترسی پیدا کنند و در هر ساعت از شبانه روز کارکنان با خوش رویی و برخورد مناسب با آنها رفتار کنند

 

 سه تفاوت عمده هتل و هتل آپارتمان که شما نمی دانید

 

1- تفاوت در نوع واحد اقامتی :

اولین و مهم ترین تفاوت بین هتل های مشهد هتل آپارتمان مشهد در نوع و ابعاد واحد اقامتی است، در هتل آپارتمان مشهد همانگونه که از نامش پیداست شما یک واحد آپارتمانی دریافت خواهید کرد که شامل اتاق خواب، فضای حال، آشپزخانه و سرویس بهداشتی می باشد، اما در هتل شما تنها یک اتاق دریافت خواهید کرد که شامل تخت و سرویس بهداشتی می باشد.
پس در صورتیکه تعداد اعضای خانواده شما زیاد است و می خواهید در عین راحتی در کنار هم نیز حضور داشته باشید انتخاب هتل آپارتمان یک خوابه، دو خوابه و یا سه خوابه (بسته به تعداد نفرات) می تواند بهترین انتخاب باشد.

2- تفاوت در نوع ارائه خدمات :

هتل ها امکانات و خدمات متعددی به مسافران ارائه می دهند که بر اساس نوع و کیفیت خدمات به آن ها ستاره داده می شود، که بر این اساس از یک تا پنج ستاره متغیر می باشند. خدماتی مانند روم سرویس، کافی شاپ، لابی، استخر، ماساژ، بل من، مجموعه ورزشی، فروشگاه و غرفه، اینترنت و … اما هتل مشهد و یا آپارتمان مشهد لزوما هیچ اجباری به داشتن چنین خدماتی نیستند به همین دلیل هم هتل آپارتمان ها فاقد ستاره می باشند و دارا بودن هر یک از این خدمات در هتل آپارتمان ها نشان از ارائه خدمات بیشتر به مسافران می باشد.
لازم به توضیح است که در برخی از هتل آپارتمان های مشهد نیز خدماتی در حد یک هتل لوکس به مسافران ارائه می شود، به عنوان مثال هتل آپارتمان آرمان مشهد خدماتی در حد یک هتل پنج ستاره ارائه می دهد اما بخاطر اینکه نوع سازه و ساختمان هتل بصورت آپارتمانی طراحی شده است به آن مجوز هتل داده نشده، همچنین هتل آپارتمان سارا مشهد خدماتی در حد هتل اطلس مشهد که یک هتل سه ستاره می باشد ارائه می دهد.
لذا اگر امکانات و خدمات هتل برای شما مهم می باشد قبل از انتخاب هتل و یا هتل آپارتمان، خدمات و امکانات آنها را با یکدیگر مقایسه کنید در این حالت بجز در مواردی خاص انتخاب هتل برای اقامت گزینه بهتری است.

  3- تفاوت در مساحت، نوع سازه و نقشه ساختمان :

هتل ها باید در ساخت سازه خود اصول و قواعدی را ملاحظه و رعایت کنند که رعایت چنین قواعدی برای هتل آپارتمان ها چندان الزامی نیست. میزان رعایت این اصول در ساخت و ساز هتل در کاهش یا افزایش ستاره هتل ها نیز بسیار موثر است مواردی از قبیل: ابعاد و مساحت لابی، عرض خیابان محل قرار گیری هتل، تعداد واحد اقامتی، داشتن پارکینگ، برخورداری از رستوران و …
پس در صورتی که نیاز به برگزاری قرارهای کاری در محل اسکان خود دارید و یا فضای هتل محل اقامتتان برایتان خیلی مهم است انتخاب هتل یک انتخاب بهتری است.
ما و همکارانمون به شما هتل آپارتمان نزدیک حرم واقع در خیابان امام رضا با قیمت مناسب کارکنان کار آزموده و مجرب با آپارتمان های یک خوابه دو خوابه با خدمات بی نظیر در گروه هتل آپارتمان های مشهد به شما معرفی میکنیم برای اطلاعات بیشتر این هتل آپارتمان مشهد و دیدن عکس های این هتل آپارتمان به سایت زیر مراجعه نمایید

www.hotelyalda.com

منبع مجله گردشگری میهمان شو و اقامت  24 و سیری در ایران