سفرنامه آقای علی … از شیراز

هتل آپارتمان یکتا مشهد

هفته گذشته برای یه سفر چهار روزه رفتیم مشهد. یعنی قرار بود ۴ روز مشهد بمونیم. سفرمون زیارتی و تفریحی بود و از شیراز با اتوبوس مسافرت میکردیم. پدر و مادر من هم همراهمون بودن. خودمونم ۴ نفر بودیم، من و شوهرم، پسر ۱۰ ساله و دختر ۴ سالمون. از طریق یکی از سرویسای رزرو هتل توی هتل یکتا مشهد سمت بازار رضا دو تا اتاق رزرو کرده بودیم. یه اتاق سه تخته برای خودمون و یه اتاق دو تخته برای مادرم و پدرم. از نظر تمیزی و نظافت میشه گفت قابل قبول بود و مشکلی نداشت. اما اتاقمون کوچیک بود. به خاطر این که جامون کم بود، نمیتونستیم با هم در ارتباط باشیم و وقتی مستقر شدیم، میشه گفت ما و پدر و مادرم یه جورایی جدا افتاده بودیم از همدیگه. ما هم که تو اتاقمون بچه کوچیک داشتیم و گاهی زیاد توی دست و پا بود و آدمو کلافه می کرد. طبق برنامه قبلی چند ساعتی استراحت کردیم و بعدش آماده شدیم بریم حرم تا همون روز اول سفرمون زیارت هم کرده باشیم. مسیرمون از سمت ورودی باب الرضا بود و زیارتمون هم یه کم طولانی شد، شاید دو سه ساعت. یه گشت کوچیکی هم همون اطراف حرم زدیم و واقعا خسته و کوفته برگشتیم هتل. خستگی راه و زیارت و گشت و گذار چند ساعتمون، باعث شده بود بی حوصله بشیم و کوچیکی اتاق هم بیشتر به چشم میومد. دخترم که توی جاده خوب خوابیده بود، تازه بازیگوشیش گل کرده بود و فعالیت میکرد. پدر و مادرم هم که سنشون بالاست حتی بیشتر از ما معذب بودن. مخصوصا پدرم که پاهاش درد میکنه و اونموقع هم به خاطر چندین ساعت توی اتوبوس نشستن و هم پیاده روی چند ساعته دردش تشدید شده بود. به این فکر کردم که کاش میشد دور هم یه شام ساده درست میکردیم و میخوردیم. اما نه جای کافی برای جمع شدن داشتیم و نه اتاقمون آشپزخونه یا وسایل آشپزی داشت که متاسفانه خودمونم موقع رزرو بهش فکر نکرده بودیم. خلاصه خورده بود تو ذوقم. با شوهرم مطرح کردم و اونم گفت که اتفاقا به نظر منم میتونستیم اتاقای بهتر و راحت تری بگیریم. رفتیم پذیرش و باهاشون صحبت کردیم اما اتاق بزرگتر نداشتن. تصمیم بر این شد که شب رو بخوابیم و فرداش یه مقدار پرس و جو کنیم و اگه موقعیت بهتری گیر اوردیم نظر بقیه رو هم بپرسیم جامون رو عوض کنیم. روز بعد شوهرم با یکی از دوستانش که به خاطر کارش معمولا مشهد زیاد رفت و آمد دارن تماس گرفت و ایشون هتل یلدا ( هتل آپارتمان یلدا ) توی خیابون عنصری رو معرفی کرد و گفت که هم اتاقای بزرگتری داره و هم خدماتش واقعا خوبن. با بقیه یه مشورتی کردیم و دیدیم همه به جابجا شدن راضی هستن. من و شوهرم دو نفری رفتیم هتل یلدا تا هم مطمئن بشیم اتاق خالی دارن و هم یه نگاهی بندازیم و ببینیم فضاش چطوریه. فاصله ش تا حرم کم بود (حدود یک ربع) و برای ما که میخواستیم تا موقعی که مشهد هستیم یکی دو بار دیگه بریم برای زیارت، ویژگی خیلی خوبی بود. پرسنل پذیرش خیلی خوش برخورد بودن و موقعی هم که شرایط پدرم رو براشون توضیح دادم، گفتن که هتل آپارتمان یلدا ویلچر هم در اختیارمون میذاره. (چیزی که روز سوم سفرمون و وقتی که پای پدرم زیاد درد می‌کرد خیلی مفید بود و پدرم هم تونست دوباره با ما بیاد زیارت و خیلی براش ارزش داشت.) و در ضمن سرویس حرم یا بهتره بگم سرویس رایگان حرم هم داره. خلاصه نیازی نبود زیاد فکر کنیم تا تصمیم بگیریم. تقریبا همه چیش بهتر از جای فعلیمون بود. شرایط رو بررسی کردیم و با توجه به تعدادمون تصمیم گرفتیم آپارتمان دو خوابه بگیریم که با توجه به ویژگیاش برای ما کاملا جوابگو بود. بعد برگشتیم هتل یکتا و اتاقامونو کنسل کردیم و رفتیم هتل یلدا مستقر شدیم.

 

هتل آپارتمان یلدا مشهد

آپارتمانی که گرفته بودیم فضای خیلی خوبی داشت، پنجره هاش رو به حیاط بود و همین ساکت و آرومش کرده بود. آشپزخونه داشت با همه چیزایی که ممکن بود لازممون بشه، از قاشق و چنگال گرفته تا قوری و قابلمه و کفگیر و ملاقه و در کل همه چی. از تمیزی و بهداشتش هم خیلی راضی بودیم. همه چی مرتب بود و تمیز. ملافه ها ضد عفونی شده بودن. ضمنا چهارتا تخت داشت که یکیشون دونفره بود و دوتای دیگه یه نفره. مبل هاش هم تخت خواب شو بودن که مشکل جمعیت مارو حل کرد و همه تونستن راحت بخوابن. برای ما که هم جمعیتمون زیاد بود و هم پیر و جوون داشتیم تصمیم خیلی خوبی بود این جابجایی. توی یکتا یه نمیشد دور هم یه چای بخوریم ولی اینجا همه پیش هم بودیم، حواسمون به پدر و مادرم بود و چون مامانم قرص مصرف میکنه خیلی بهتر بود که راحت بهش دسترسی داشته باشم و داروهاشو بدم. لاندری هتل یلدا هم به کارمون اومد چون روز دوم دخترم نوشابه رو ریخت رو لباس شوهرم و مجبور شدیم بدیمش برای شستشو که از خدماتشون هم راضی بودیم. در مورد غذاها بگم که صبحانه شون خوب و متنوع بود. دو بار شام و دو بار نهار هم گرفتیم که هم منوی خوب و متنوعی داشتن و هم غذاهایی که سفارش دادیم خوشمزه و با کیفیت بودن مخصوصا چلو کباب کوبیده و پیتزاهاشون. کشک و بادمجون و خورش قیمه هم به نظر من خیلی خوب بود. یکی از ویژگی های مثبت هتل یلدا این بود که علاوه بر غذاهای خود هتل، خودمون هم تونستیم یکی دو بار چیزی بپزیم و بخوریم که هم از نظر اقتصادی خوب بود و هم اینکه راحت بودیم و توی سفر غذای خونگی با دست پخت خودم و مادرم هم خوردیم.

ما زیاد اهل مسافرت نیستیم، نهایتا سالی دو بار. اما چند تایی هتل و هتل آپارتمان رو تا حالا رفتیم تو جاهای مختلف ایران. می تونم بگم هتل یلدا یکی از بهترین تجربه هایی بوده که داشتیم. نسبت به جاهایی که دفعه های قبل تو مشهد تجربه کردیم یه سر و گردن بالاتر بوده و حتی نسبت به هتل هایی که تو شهرهای دیگه رفتیم هم بین بهترینا بوده. دلیلش هم کاملا مشخصه، همه از مسافرت و اقامتمون راضی بودن. مخصوصا پدر و مادرم که تا همین الان چند بار تکرار کردن که دومی خوب بود و اذیت نشدیم. خلاصه هتل یلدا مشهد خدماتش عالی بودن، پرسنل خوش برخورد و بافرهنگی داشت و در کل تجربه یه مسافرت خوب رو برامون رقم زد. تمام مزایایی که انتظار داشتیم رو داشت و حتی چند تا ویژگی که فکرش رو هم نمی کردیم. دفعه بعد که مقصدمون مشهد باشه حتما همینجارو انتخاب میکنیم چون علاوه بر چیزایی که گفتم و خدماتی که اسم بردم، قیمت هاشونم به نظرم عادلانه و مناسب بود. ضمنا کار رزرو هتل آپارتمان یلدا مشهد رو میشه از طریق سایت خودش و سرویس های رزرو هتل آنلاین مشهد انجام داد. توی سایتشون امکانات و خدمات رو به طور کامل معرفی کردن که میتونید ببینید. اگر مسافر مشهد بودید، هتل آپارتمان یلدا رو فراموش نکنید، مخصوصا اگه فرد مسن هم همراهتون دارید چون سرویس حرم و ولیچرش خیلی به درد میخوره.